Покриття для підлоги: ЛАМІНАТ

Розміщено  admin в Ламінат
Ламінат - це особливе багатошарове покриття для підлоги. Зовні воно може нагадувати паркетні дошки, але насправді по складу вони істотно відрізняються.

Кожний шар ламіната виконує свою, чітко визначену, функцію. Звичайно роблять чотири, сумарна товщина їх становить від 6 до 14 мм.

1. Захисна верхня плівка зроблена з меламінової або акрилатної смоли. Залежно від  класу виробу вона може бути різної товщини - від 0,2 до 0,6 мм. Іноді в ній можуть утримуватися домішки мікроскопічних гранул корунду, які збільшують абразивну стійкість. Додатково плівку піддають обробці електронними променями для додання їй більшої міцності, і покривають шаром, що не електризується, щоб не прилипав пил. На ній не залишаються плями від бруду, вона не боїться побутових хімікатів і механічних ушкоджень, начебто подряпин або слідів від каблуків - шпильок

2. Наступний шар - це декоративний щільний папір, на якій нанесений малюнок, що імітує яку-небудь породу дерева.

3. Додатковий шар - служить для поліпшення деяких властивостей ламіната. У більшості випадків, це спеціальна плівка, що перебуває між декоративним шаром і основним, що підвищує удароміцність покриття. У деяких видах це може бути додатковий звуковбирний (або водопоглинаючий) шар.

4. Основою, на якій тримається все покриття, є деревинно-волокниста плита високої щільності товщиною 5- 8 мм. По-англійські це звучить - hіgh densіty flag, а скорочено - HDF. Вона дуже міцна, більше водостійка й містить менше шкідливих для здоров'я формальдегідних смол, ніж звичайна ДВП середньої щільності. Таким чином, HDF забезпечує ламінату стійкість до тиску й тривалих навантажень.

5. Знизу плиту покривають м'яким водонепроникним шаром меламіну, просоченим смолою. Він охороняє підлогу від розмокання, а також робить матеріал менш ламким.

При виготовленні ламіната шари напресовуються один на одний під високим тиском і при великій температурі.

У результаті утворюється цілісна система, яку неможливо розділити. Для поліпшення властивостей покриття використовуються додаткові шари, наприклад, еластична плівка для підвищення міцності покриття.

шари ламінату   покриття ламінату   
Friday 17 September 2010 - 20:59:03