Як вибрати ламінат?

Розміщено  admin в Ламінат
З тих пір, як ламінат (laminate - англ. багатошаровий матеріал) вперше побачив світ, технологія його виробництва мінялася, поліпшувалася його якість, зменшувалася вартість. Зараз ламінат являє собою матеріал, який має характеристики, що перевершують характеристики матеріалів з натурального дерева - він зносостійкий, його можна мити не тільки водою, але і ацетоном, він майже не боїться ультрафіолету, не вицвітає, володіє хорошою термостійкістю.

Європейські виробники є родоначальниками і безумовними лідерами у виробництві ламінату - за даними на 2009 рік вони продовжують утримувати більше 60% світових продажів ламінату. Об'єднавшись в Європейську Асоціацію Виробників ламінованих підлог (EPLF), вони розробили єдину для всіх виробників норму випробувань ламінованих підлог - EN 13329. Вона включає в себе 9 видів різних випробувань, яким піддають ламіновані підлоги для того, щоб визначити якість ламінату. Якщо ламінат не задовольняє вимогам хоча б одного випробування - він не надійде в продаж.

Екологічна безпека ламінату

Один з найважливіших показників - плита HDF, з якої зроблений ламінат, повинна мати клас емісії формальдегіду Е1. Справа в тому, що для виробництва деревних плит використовуються фенол-формальдегідні смоли, високі концентрації яких небезпечні для здоров'я. Насправді, формальдегід міститься і в натуральній деревині. Якщо придбати меблі з масиву, то в перший час використання Ви будете відчувати приємний запах деревини - на науковій мові цей запах є "Емісією формальдегіду". Так от, якщо ХДФ плита якісна, то рівень емісії формальдегіду знаходиться на рівні натуральної деревини. Про екологічну безпеку ламінату Вам скаже або значок Е1, або сам факт того, що підлоги пройшли випробування за європейською нормі EN 13329.

Як влаштований ламінат? Про ламінат - поглядом зсередини

На перший погляд, конструкція ламінантних панелей, з яких збирається ламінована підлога, здається простою. Але треба пам'ятати: ламінат - це багатошарове високотехнологічне підлогове покриття, у якого кожен шар зроблений з певного матеріалу і несе конкретну місію. І хоча кількість шарів ламінату і матеріали у різних виробників ламінатів можуть різнитися, ламінат у частині багатошаровості залишається незмінним. У будь-якого ламінованого паркету, або ламінату, або ламінованого підлогового покриття, як мінімум, чотири основних шари.

Клас ламінату, який Ви хочете придбати, визначається з розрахунку, який ви хочете цей ламінат вкласти. Чим вищий клас ламінованого покриття (31, 32, 33) - тим міцніше поверхневий шар ламінату, і тим ламінат стійкіший до зносу. Якщо це кімната в квартирі, то 32 клас ламінату - це максимум, що розумно шукати для дому. Якщо ж це магазин або яка-небудь організація торгівлі, то краще купити 33 клас міцності.

Стандартних розмірів ламінат-панелей, як таких, немає. Але зазвичай їх виготовляють розміром 190-300 мм завширшки і від 1180 до 2000 мм у довжину. Товщина варіюється залежно від марки, виробника, кількості і товщини шарів - від 5 до 14 мм.

Ламіноване покриття не прибивається до підлоги і не приклеюється. Воно утримується в потрібному положенні під власною вагою.

Від чого залежить ціна ламінату?

Ціни на ламінат прямо залежать від класу ламінату і виробника ламінованого підлогового покриття. Чим вищий клас одного і того ж виробника ламінованого паркету - тим вища ціна на ламінат. Найвідоміші фірми, які виробляють ламінат - це Tarket, Witex, Classen, Parador, Kronoflooring, Barry Flor. Будівельники, що розуміються на ламінаті, ніколи не стануть через невелику економію купувати ламінат, виготовлений в Росії чи Китаї. Такий ламінат купити вдасться максимум на 3-4 долари за метр дешевше, але вже через рік замки ламінату розійдуться і підлогу доведеться перестилали заново.

Класи ламінатів: ламінат якого класу купити?

Європейські норми затвердили розподіл ламінованих покриттів на класи залежно від зносостійкості. За результатами тестувань покриттю привласнюється клас використання:

Домашній побутової ламінат 31 класу.
Ламінат 31 класу зроблено для експлуатації в домашніх кімнатах з маленькою навантаженням на підлогу. Цей вид ламінату придатний практично для всіх побутових територій. Компанії дають гарантію на термін придатності ламінату 31 класу в кімнатних умовах у 15 років, але це, зрозуміло, більшою мірою рекламний трюк. Зате ціна на 31-й ламінат найнижча. Рекомендуємо стелити ламінат 31 класу в спальну, дитячу кімнату, в кабінет. Все це робить ламінат 31 класу максимально популярним для ощадливих і практичних людей при купівлі ламінату для домашнього житла.

Ламінат поліпшеною міцності: 32 клас ламінату.
Ламінат 32 класу, призначений для експлуатації як в побутових, так і в комерційних приміщеннях. Гарантія на цей клас ламінату може становити від 15 до 20 років. Рекомендуємо стелити ламінат 31 класу у вітальню, кухню, а також у кабінети офісів, конференц-зали, аудиторії. Найчастіше споживачі вибирають ламінат 32 класу через найкраще співвідношення ціна-зносостійкість. Ламінат 32 класу ідеально підходить для експлуатації в домашніх умовах.

Ламінат 33 класу: розумне рішення для комерційних приміщень!
Ламінат 33 класу призначений для використання як у побуті, так і в промислових приміщеннях. При комерційній експлуатації ламінат-33 може прослужити від 5 до 25 років залежно від ступеня навантаження на нього. При використанні в домашніх умовах може прослужити більше 50 років. Ламінат 33 класу ідеально підходить для комерційних приміщень з великим потоком людей, таких як: коридори офісу, конференц-зали, аудиторії, торгові зали магазину, кафе, для ресторанів, танцполів і фітнес-клубів.

Як правило, не рекомендується застосовувати ламіновані підлоги в таких приміщеннях як торгові зали супермаркетів, холи вокзалів, аеровокзалів і т.п. Навантаження на підлоги в таких приміщеннях екстремальні! Тут і величезна прохідність людей, рух візків, легкої техніки, пряме попадання води, бруду і пилу з вулиці, вологе прибирання таких приміщень проводиться кілька разів на день із застосуванням спеціальної прибиральної техніки, де вода подається на підлогу у великій кількості і під тиском.

Яку марку ламінату вибрати? Хто є хто:)

Наведемо найпопулярніші марки ламінату, які є у нас в наявності:

1. Найдешевший ламінат, якість задовільна - WinnPol, KRONOSTAR (Росія)

2. Оптимальне співвідношення ціна/якість - Tarkett (Німеччина), Kronoflooring, (Німеччина)

- У нас найнижча ціна на німецький ламінат в Тернополі.

Замовити ламінат в Тернополі можна за тел.: тел. 0352 52 38 98

Зразки ламінату можна побачити в магазинах нашої мережі. Оплата готівкою в офісі, так само можливий безготівковий розрахунок. Здійснюємо доставку по місту та прилеглих до Тернополя населених пунктів. Грамотний монтаж ламінату і паркетної дошки від 15 грн./М.кв.

Широкий вибір ламінату за низькою ціною зі складів в Тернополі. Замовлення, доставка й укладання. тел. 0352 52 38 98вибрати ламінат   замовити ламінат Тернопіль   доставка паркетної дошки   укладка ламінату Тернопіль   
Thursday 23 September 2010 - 19:49:58