Новина: : Інструкція з укладання ламінату
(Категорія: Ламінат)
Додав admin
Sunday 19 September 2010 - 14:40:47

Інструкція з укладання ламінату містить 4 розділи: Підготовка, Контроль, Інструменти, Укладання.


Підготовка до укладення ламінату


Кондиціювання ламінатуЗберігати посередині приміщення або із проміжком не менше 1 метра від стіни. Ушкоджені впакування відразу щільно заклеїти клеючою стрічкою. Закриті впакування у вигляді хрестових штабелів розкласти в приміщенні, щоб додати ламінату клімат приміщення протягом 2-3 днів перед настиланням, при мінімальній температурі 18°C і максимум 75% відносної вологості (мал.1).

Після відкриття пакетів треба негайно приступити до укладання.

Контроль
Панелі треба перевірити на можливість дефектів безпосередньо перед укладанням. Після настилання елементи не піддаються рекламації.

Оснащення
Розпірні клини; різні ізолюючі засоби як пробка або подложка.

Інструменти для укладання ламінату

Складна лінійка, синусна лінійка, штрихова складна міра, олівець, ударна колодка або стягуючі ремені, молоток, арматура, що працює на розтягання, пила із дрібними зубами.

Захист і догляд за ламінатом
Захист і догляд за ламінатомІдеальної для ламінованих підлог є температура приміщення близько 20°C при відносній вологості повітря 50- 60% (мал.2). Ламіновані підлоги піддаються нормальному зношуванню/ потертості поверхні. Потертостей від меблів можна уникнути, застосовуючи під ніжками стільців, столів фетрові накладки. Сильно пошкоджені зони треба захищати, застосовуючи поліетиленові подкладки під стільцями в офісі. Не рекомендується ставити безпосередньо на підлогу вологі квіткові горщики з рослинами.

Ламінована підлога є стійкою до стирання коліщатами стільців тільки у випадку вживання м'яких коліщат типу W (DІ 68131).

Доглядаючи за ламінатом, використовуйте суху або вологу ганчірку для очищення - негайно протираючи підлога насухо. Не використовувати ніяких шорсткуватих засобів або гострих чистильників. Якщо буде потреба, використовуйте засіб по догляду за ламінатом, розведеним з водою. Розлиті рідини відразу збирайте.

Укладання ламінату


Укладання ламінату - підготовкаПоверхня повинна бути твердою, рівною й сухою. Усякі нерівності потрібно усунути. На підготовленій поверхні необхідно розкласти пароізолятор PE 0,2 мм з метою ізоляції панелей від поверхні з 20 см нахлестом на краях і нахлестом на стіну близько 5 см.

Пароізолятор покриваємо підложкою товщиною 2- 5 мм, з метою досягнення кращого комфорту при використанні (мал.3).


Рухливе укладання без клею
Рухливе укладання ламінату без клеюВсі елементи треба з'єднувати один з одним, згідно нижчевказаній інструкції з настилання, після видалення всіх сторонніх предметів між шпонкою й гребенем.

Треба при цьому завжди спочатку з'єднувати один з одним поперечні сторони, а потім поздовжні (передні) сторони (рис 4- 5).

1. З'єднання передніх сторін
Єдина у своєму роді профільна форма уможливлює укручення однієї панелі в іншу з боку гребеня елемента, що буде укладатися до шпоновой сторони лежачого елемента. Елемент, легко загнутий під кутом, входить у шпонову сторону й опускається долілиць на підставу (мал. 4- 5). Перед укладанням рекомендується цю дію кілька разів спробувати.

З'єднання поздовжніх сторін ламінату2. З'єднання поздовжніх сторін
Як і при з'єднанні передніх сторін, елемент, що буде укладатися, треба легко загнути під кутом (на ширину пальця між елементом і підлогою) і вставити в шпонкову сторону елемента, покладеного раніше.

Через легкий натиск у напрямку стіни й струшуючі рухи, з'єднання стає замкнутим. Поздовжня сторона є замкнутою, коли елемент лежить пласко на поверхні, а щілина щільно закрита.

Порядок укладання ламінату

У випадку укладання без клею можна відразу почати остаточне укладання. Три перших ряди треба покласти, розширюючи сходово .
1. Перший елемент, прикладений до краю стіни, треба покласти (стороною гребеня, спрямованої до стіни) на поверхні за допомогою рейки.
2. Потім треба з'єднати другий елемент із передньою стороною першого елемента.
3. Тепер скорочений третій елемент (або розрахований відрізок першого ряду) треба з'єднати з поздовжньою стороною першого елемента.
4. Четвертий елемент треба з'єднати фронтально із третім елементом і поздовжньою стороною першого елемента.
5. П'ятий елемент треба з'єднати поздовжньою стороною із третім і четвертим елементом.
Інші елементи укладаються таким чином, щоб виникли усе більше розширені комплектні три ряди. Тепер треба за допомогою дистанційних клинів установити/ відрегулювати так званий основний ряд, зберігаючи проміжок мінімум 10 мм до стіни (мал. 6). Тепер наступні елементи можна укладати поряд.

Основні правила укладання ламінату
Основні правила укладання ламінатуНайкраще укладати підлогу в напрямку падіння світла, стороною шпонки, спрямованої до стіни.

За допомогою розпірних клинів зберігати проміжок від стіни як мінімум 10 мм (як розширювальний шов) (мал. 6).

Основні правила укладення ламінатуВідрізки панелей для подальшого використання повинні мати довжину не менше 40 см.
При укладанні пам'ятайте, що останній ряд повинен бути шириною мінімум 10 см.

У противному випадку необхідно скоротити перший ряд.

Хід укладання
Перший ряд встановіть прямо шпонками, спрямованими до стіни. Починайте укладання з відрізками з першого й другого ряду. Елементи перших трьох рядів скріплюйте один з одним по черзі номерів і знову відрегульовуйте за допомогою теслярської мотузки/ рейки.

Хід укладання ламінатуУвага! Від цього залежить ретельне й безщілинне укладання всіх рядів.

Потім ряд за рядом треба прикладати наступні елементи й настилати їх. При укладанні треба пам'ятати про те, що ширина останнього ряду повинна бути мінімум 10 см. У противному випадку необхідно скоротити перший ряд. Під час всього укладання розпірні клини варто залишити біля стін.

Двері, переходи ї великі приміщення
Двері, переходи ї великі приміщення - ламінатДверні коробки настільки скоротити, щоб стало можливим вставити під них елемент зі звуковою ізоляцією. У зв'язку з тим, що ламіновані підлоги можуть під впливом навколишнього середовища розширюватися або скорочуватися, у всіх проходах, дверних переходах до інших підлогових покриттів і в приміщеннях з кутами треба передбачити розширювальні шви (мінімум 10 мм). У приміщеннях довжиною більше 6 м і/ або шириною більше 5 м, всі розширювальні щілини треба закрити перехідними плінтусами

Приміщення з "теплими" підлогами
Стяжка бетонної підлоги повинна бути виконана фахівцями, підлогу варто підтримувати в сухому стані. Фактор термічної проникаємості ламинованихх підлог це Pc = 0,071 W/m2K. Товщина заливання над теплотрубами повинна бути близько 2 см. Перед укладанням опалення необхідно виключити. Укладання підлог починати, коли температура підстави досягне 18°C. Необхідно переконатися, що пароізоляційна плівка встановлена! Після 24 годин по закінченні укладання можна поступово включати опалення (щодня на 5°C). Максимально припустима температура поверхні підлоги це +26°C. Настилання на електричне опалення не рекомендується.

Плінтуси
У випадку рухливого укладання без клею підлогу можна відразу повністю навантажувати й ходити по ній. Щілини з боків приміщення треба закрити рейками, що прикривають (плінтусами).
Увага! Плінтуси кріпляться до стіни, а не до підлоги. У випадку плаваючого укладання ідеально залишити повітряну щілину (1 мм) між підлогою й рейками, що прикривають.
Джерело цієї новини Імперія вагонки - Тернопільська мережа магазинів
( http://www.pidloga.te.ua/news.php?extend.5 )