Новина: : На що звернути увагу, вибираючи підлогу?
(Категорія: Поради професіоналів)
Додав admin
Wednesday 29 September 2010 - 20:51:51

Вибір дерев’яної підлоги з тих, що доступні на ринку, може викликати справжній головний біль. Людина, яка робить ремонт або облаштовує своє помешкання, повинна замислитись над естетикою і властивостями деревини, але також і взяти до уваги конструкцію підлоги і спосіб її замонтування (укладення). Значні кошти, які необхідно витрати з домашнього бюджету, не залишають можливості для помилки, тому варто почути думку спеціаліста перед тим, як прийняти рішення про покупку. Декілька найважливіших питань, які допоможуть зробити відповідний вибір і запланувати укладення (монтаж), ми задали майстру паркетної справи і судовому експерту, Пану Чеславу Бортновському.

Пане Чеславе, входимо до магазину і бачимо: по правій стороні – багатошарова підлога, зліва – ламінат (ламіновані панелі, підлога). На перший погляд вони нічим не відрізняються, може тільки ціною...

Ні, ні. Різниця між ламінатом і тришаровою дошкою величезна. Це те саме, що порівняти натуральне молоко з молоком в порошку (порошковим). Тобто, простіше кажучи, ламінат (панелі) – це штучний виріб, який складається з переробленої тирси і шару спресованого паперу. У той час як багатошарова підлога, напр. паркетна дошка Барлінек, - це продукт, виконаний із натуральної деревини. Два нижні шари – це деревина хвойних порід, а верхній шар може бути виконаний із різних ґатунків деревини - як європейських, так і екзотичних. Вже на протязі багатьох років я повторюю одне: найкраща і найбільш корисна для здоров’я людей – дерев’яна підлога.

Чому дерев’яна підлога така корисна для здоров’я?

Як досвідчений паркетник, про переваги деревини я міг би розповідати годинами. Деревина «дихає», завдяки чому вона регулює мікроклімат будинків і помешкань. Поглинає вологу і віддає її назад, коли повітря стає сухішим. Крім того, вона іонізує повітря, не електризується і не притягає пилу. Це дуже важливо для осіб, що мають схильність до алергії. Заміна килимових покриттів та килимів дерев’яною підлогою захищає, зокрема, від roztoczy – найпопулярнішого домашнього алергена. Крім того, дерев’яна підлога забезпечує термоізоляцію приміщення, (відчуваєш „теплоту” підлоги), а також акустичну ізоляцію - приглушає галас. Для того, щоб додатково використати корисні для здоров’я властивості деревини в помешканні, можна покласти паркетну дошку, яка покрита оліфами. Цей спосіб консервації (обробки) допомагає розкрити натуральні властивості деревини, і у приміщенні, крім того, відчувається легкий запах свіжого дерева (деревини). Але вибираючи підлогу, окрім переваг самої сировини, варто звернути увагу ще й на вид підлоги, спосіб укладення, гарантію та (марку) виробника

Саме так. А тришарова підлога з натуральної деревини, про яку Ви згадали, чим вона вирізняється?

Багатошарова підлога, наприклад, стійка до деформацій. Спеціальна конструкція паркетної дошки (барлінецької) і застосування в ній замків (?), дають можливіть деревині вести себе у натуральний спосіб – ссихатись і набухати (набрякати). Це обмежує виникнення бридких щілин, які так часто з’являються у традиційному паркеті. Завдяки цим властивостям і оптимальній товщині дошки барлінецьку паркетну дошку можна класти на підлогу з системою підігріву. Технології виконання підлоги роблять процес її укладення швидким, легким і чистим. Підлогу можна покласти самостійно, заощаджуючи час і гроші, які необхідні для того, щоб найняти спеціаліста. Барлінецька паркетна дошка покривається лаком вже під час процессу виробництва, тому цього непотрібно робити вдома. Одразу після того, як підлогу покладено, можна почати ставити меблі і швидко закінчити ремонт. Оптимальна товщина верхнього шару барлінецької паркетної дошки дає можливість декілька разів проводити її відновлення (реставрацію). Кожні кілька років дошку можна відциклювати і знову покрити оліфою? або лаком. Завдяки цьому підлога, навіть через багато років, буде виглядати чудово.

Припустимо, що вже ми прийняли рішення придбати барлінецьку паркетну дошку. Зараз ми повинні вибрати конкретний малюнок і вид оздоблення (покриття?). Що є найважливішим: ґатунок деревини чи вид лаку?

Обидві ці речі є дуже важливими. Вибір виду деревини – це рішення, що стосується не тільки естетичної сторони, але також і міцності. Кожний ґатунок має визначені технічні параметри. У випадку з підлогою - це стійкість до вмятин, до змін температури і вологості приміщення. Тому варто також звернути увагу на характер приміщення, в якому буде кластись підлога і передбачити інтенсивність його експлуатації (використання) в майбутньому. В місцях, де більший рух, напр.: кімнати, що використовуються вдень, рекомендуємо підлогу, виконану з твердих ґатунків деревини, напр.: бук, дуб, ясен або граб. Підлога, виконана з, як правило, більш дешевих ґатунків, з низчими параметрами – клен, береза, вільха – напевно, добре підійде до спальних кімнат. Крім того, два останні ґатунки мають сильні іонізуючі властивості, захищають від дії води??. У випадку приміщень і місць, які часто використовуються, таких як прихожі, коридори чи сходи, варто заінвестувати в дуже тверді екзотичні ґатунки деревини. Особливо рекомендуємо у таких випадках: tali, badi, jatobe i merbau. Лак не робить підлогу твердішою, але захищає її від забруднень і стирання. Зовсім недавно на ринку з’явилась підлога, покрита лаками нового покління, що має підвищенну стійкість до подряпин, навіть, до механічних пошкоджень. Завдяки більшій еластичності лакове покриття не тріскає, наприклад, коли впаде (упустимо) якийсь предмет, а також довше захищає деревину. Нові лаки мають підвищену міцність завдяки вмісту керамічних добавок. Таким лаком покрита, наприклад, паркетна дошка лінії Professional, яку, завдяки її дуже добрим параметрам, можна класти в місцях, що інтенсивно використовуються, офісах, прихожих.

А що вибрати – дошки, покриті лаком чи оліфою?

Ну що ж, це залежить від того, що нам подобається. Головна різниця між ними це те, що оліфа проникає в структуру деревини, захищающи її від стирання (витирання) і механічних пошкоджень, одночасно експонуючи (показуючи) красу і натуральність цього матеріалу. Як я вже раніше відмітив, підлога, покрита оліфою, „дихає”, регулюючи мікроклімат приміщення. Натуральні властивості деревини, захищені оліфою, дають можливість ліквідувати мікропошкодження. Тому на підлозі, що покрита оліфою, менше видно дрібні подряпини, які з’являються найчастіше на початку використання підлоги. Легше також, за допомогою доступних у багатьох магазинах корегуючих оліф (засобів), напр.: Protektor Natura, самостійно усунути дрібні пошкодження. Але лак захищає підлогу, створюючи на ній захисну плівку. Паркетна дошка барлінецька покрита аж 7 шарами лаку, які пройшли обробку ультрафіолетовими променями, що добре захищає від стирання (витирання), подряпин і інших пошкоджень. Для приміщень, які інтенсивно використовуються, я порекомендував би лінію Professional Барлінка зі спеціальною формулою Anti-Scratch, яка збільшує стійкість паркетної дошки до мікроподряпин. Як оліфи, так і лаки є цілком безпечними. Не містять шкідливих речовин. Можна їх успішно використовувати в дитячих кімнатах, навіть, якщо дитина страждає на алергію. Безпечність для здоров’я підтверджує сертифікат PZH. Пам’ятаймо: лак – захисна плівка, а тому його можна подряпати. Але за ним легше догладати. Оліфа – це імпрегнант, тобто деревина його поглинає, але разом з тим пори деревини залишаються відкритими. Звідси, напр.: більша чутливість до вина і інших кольорових рідин. Хоча за деревиною, яка покрита оліфою, належить, особливо на початку, частіше доглядати, ала вона є натуральним і винятково естетичним матеріалом для підлог.

То я вже знаю, яку дошку я собі виберу. Ви сказали, що паркетну дошку можна покласти самому. Але як? Від чого почати? Ніколи раніше я цього не робив.

Завжди щось робиш у перший раз (посмішка). Пливаючий монтаж (укладення) є дуже простим. Спочатку, будь ласка, уважно прочитайте інструкцію монтування, яка видається до кожної упаковки дошок. По-друге, після того, як Ви привезете упаковки з дошками додому, необхідно дати їм акліматизуватись на протязі 48 годин. Просто покладемо нерозпаковані дошки горизонтально в кімнаті, в якій будемо класти підлогу. Сам монтаж починаємо з укладення основи, напр.: хвилястого картону або коркової основи, що пропонуються в серії Barkiet System. Першу дошку кладемо piórem до стіни, а потім окремі дошки з’єднуємо на коротких краях, тобто czołach. (торець). Останню дошку підрізаємо. Наступний ряд дошок починаємо класти від цього обрізаного куска, за умови, що він не коротше 50 см. Необхідно пам’ятати, що відстань між з’єднаннями на торцях дошок повинна бути мінімум 50 см у сусідних рядах підлоги. Укладення останнього ряду починаємо із замірювання відстані між стіною та підлогою, що вже покладена. Якщо виявиться, що ціла дошка не зміщується, відрізаємо відповідний кусок (фрагмент) дошки. Між стіною та покладеною підлогою необхідно залишити біля 1-1,5 см вільного місця. Після укладення підлоги монтуємо плінтуси. Якщо ми вибираємо плінтус Барлінка, тоді легше підібрати його відтінок до кольору підлоги. Як Ви самі бачите, укладення паркетної дошки в пливаючій системі - дуже просте. Справа є більш складною, якщо хочемо покласти дошки напр.: на систему підігріву підлоги.

Чи так само кладемо дошку на системі підігріву підлоги?

Не зовсім. У випадку укладення підлоги на системі підігріву я порекомендував би приклеювати дошки до основи. Паркетна дошка має відповідну товщину нижнього шару, так що це – не проблема. На систему підігріву я порекомендував би ґатунки деревини з низьким коефіцієнтом стиску і розширення, яким потрібний досить довгий час, щоб досягти гігроскопічної рівноваги. Такі властивості мають екзотичні ґатунки: merbau, iroko, doussie, jatobe, з наших – дуб і акація. Не рекомендував би використовувати бук, клен, граб чи березу. Перед тим, як почати класти підлогу, необхідно пам’ятати про підігрів підлоги. Загалом - укладення на системі підігріву підлоги, з огляду на гігроскопічні властивості деревини, а також її вразливість до температурного впливу та зміни вологості повітря, вимагає професійних знань і досвіду. Тому рекомендую скористатись послугами компетентних спеціалістів (монтажників).

Дякую за розмову. Ви мені дуже полегшили вибір підлоги.


Джерело цієї новини Імперія вагонки - Тернопільська мережа магазинів
( http://www.pidloga.te.ua/news.php?extend.7 )